Byggsats för Fästning för Barn Builkitt InnovaGoods 155 Delar
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
Ny

Byggsats för Fästning för Barn Builkitt InnovaGoods 155 Delar

Byggsats för Fästning för Barn Builkitt InnovaGoods 155 Delar
479,00 kr
Leverans inom 3-5 vardagar

delbetala onlineköp

 

Beskrivning

Om du gillar gadgetvärlden, erbjuder InnovaGoods de bästa och mest originella nyheterna inom hem, bil, resor, barn, teknik, nöje, etc.! Upptäck ett brett sortiment av kvalitetsprodukter som står för funktionalitet, effektivitet och innovativ design, såsom Byggsats för Fästning för Barn Builkitt InnovaGoods 155 Delar !

Denna byggsats för fästning för barn med 155 delar hjälper barnet att utveckla sin fantasi och sätta ihop oändliga självlysande strukturer. Innehåller tygöverdrag och bärväska. Lämplig från tre år och uppåt.

En byggleksak för barn som stimulerar deras kreativitet medan de lär sig nya färdigheter genom att leka ensamma eller tillsammans med andra. De kan bygga iglor, hus, raketer, tält och tipis m.m.

 • Byggsats med 155 delar: Vår byggsats för fästning innehåller 55 kulor med anslutningshål, 100 självlysande stavar, tygöverdrag samt en bärväska för att förvara och transportera allt bekvämt och förhindra att delar tappas bort. Det ingår även en manual med illustrationer av exempel på olika konstruktioner.
 • Lyser i mörkret: Denna byggleksak för barn fångar allas uppmärksamhet tack vare att den lyser i mörkret. Både barn och vuxna kan ha glädje av att vara med och låta sig fängslas av magin i denna originella och roliga leksak. De 100 självlysande stavarna behöver vara tända i minst 30 minuter för att de ska lysa upp i mörkret.
 • Didaktisk och kreativ leksak: Denna byggsats är perfekt för att lära sig genom att leka, eftersom den stimulerar barnens intelligens och fantasi samt främjar koncentrationsförmågan och de psykomotoriska färdigheterna. Barnen kan bygga allt de kan hitta på och skapa en egen fantasivärld.
 • Flera olika konstruktioner: Med vår byggsats för fästning för barn kan de sätta ihop olika typer av strukturer genom att koppla ihop kulor och stavar: iglor, hus, raketer, tält och tipis m.m. Dessutom kan tygöverdraget läggas ovanpå för att avsluta bygget och krypa in.
 • En leksak för hela familjen: Denna självlysande byggsats för fästning är perfekt både för de barn som vill leka ensamma eller tillsammans med familj och vänner för att träna sig på grupparbete. Lämplig för barn över tre år.


 • Material:
  • ABS
  • Polyester
 • Färg: Multicolour
 • Typ: Byggsats
 • Antal delar: 155 Delar
 • Bollar: x55
 • Pinnar: x100
 • Fluorescerande: Glow In The Dark
 • Barn: Perfekt som present
 • Egenskaper:
  • Stimulerar fantasi och kreativitet
  • Främjar koordination, koncentration och motorik
 • Rekommenderad ålder: + 3 år
 • Enkel att transportera och förvara: Snygga och platsbesparande
 • Tyg: 120 x 150 cm
 • Transportväska: 25 x 42 cm
 • Mått ca:
  • 55x (Ø3,5 cm)
  • 100x (Ø0,5 x 31 cm)


Förpackning och manual på flera språk: engelska, franska, spanska, tyska, italienska, portugisiska, holländska, polska, ungerska, rumänska, danska, svenska, finska, litauiska, norska, slovenska, grekiska, tjeckiska, bulgariska, kroatiska, slovakiska, estniska, ryska och lettiska.

Datablad

V0103803
21 cm
34 cm
7 cm
0.89 kg
121 objekt
8435527825867
Datablad
Reconditionnement
NEW

chat Kommentarer (0)